Metoda Eline Snel ©

Metoda Eline Snel © 
„Uwaga, to działa!”

Metoda została stworzona przez Eline Snel – holenderską nauczycielkę mindfulness dla dorosłych i dzieci, terapeutkę, założycielkę i właścicielkę Akademii Nauczania Uważności w Holandii. Eline Snel stworzyła 4 podręczniki szkoleniowe dla nauczycieli uważności, które są ciągle wykorzystywane w szkołach, ośrodkach zdrowia i prywatnych gabinetach na całym świecie. Trening jest wzorowany na stworzonym w 1979 roku i popartym badaniami naukowymi 8 tygodniowym treningu MBSR  Jona Kabat-Zinna. Jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 4-19 lat. Treści są tak dostosowane, by odpowiadać możliwościom poznawczym oraz potrzebom emocjonalnym czterech grup wiekowych: 4-8 lat, 8-11 (12) lat, 12-14 lat i 14-19 lat.

Poprzez wykorzystanie historyjek, wyobraźni oraz prostych ćwiczeń, dzieci i młodzież otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Bardzo obrazowe hasła, jak „przycisk stop”, „siedzieć jak żaba” czy „test spaghetti” pozwalają w łatwiejszy sposób opanować różne umiejętności w zakresie uważności. Dobroczynny wpływ tej metody na dzieci jest tak wielki, że holenderskie ministerstwo edukacji postanowiło wszystkim nauczycielom, którzy wyrażą taką wole, zafundować szkolenie w Akademii Nauczania Uważności.

Metoda zalicza się do czołówki światowych treningów uważności dla dzieci i młodzieży. Zobacz aktualną listę wszystkich nauczycieli, w tym certyfikowanych trenerów z innych miast w Polsce tutaj: https://www.elinesnel.com/en/find-a-trainer.

Przewiń do góry