Uważny dorosły
Uważne dziecko
Poprzedni
Następny

Gdyby medytacji uczono każdego ośmiolatka,
wyeliminowalibyśmy przemoc na świecie w ciągu jednego pokolenia.

– Dalai Lama –

„Jeśli mamy pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i utrzymać lub przywrócić zdrową równowagę, gdy życie daje im w kość, musimy zacząć od siebie, aby nasze zapewnienia były szczere i wiarygodne.”

– Susan Stiffelman-

MBSR

MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction/Redukcja Stresu Oparta na Uważności) to klasyczny kurs mindfulness, uznawany w świecie jako „złoty standard”, stworzony w 1979 roku przez profesora Jona Kabata – Zinna z Kliniki Redukcji Stresu przy Uniwersytecie Massachusetts. Opiera się na neuronauce, psychologii oraz metodach nauczania przez doświadczenie.

Kurs MBSR jest ścieżką samorozwoju, która pozwoli Ci uzyskać dostęp do swojej wewnętrznej mądrości oraz rozwinąć własny potencjał do bardziej spełnionego i zdrowego życia.

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAPISAĆ NA TRENING MBSR?

 

W dzisiejszym zabieganym, przebodźcowanym świecie uważność pozwala na zatrzymanie się i wyjście na chwilę z głowy, pełnej planów i zmartwień oraz na zyskanie czystszej perspektywy na to, czego doświadczamy. Tworzy przestrzeń na po prostu bycie obecnym w tu i teraz, co często niesie z sobą rozluźnienie i spokój.

Tysiące badań naukowych wskazują, że praktyka w niezwykły sposób zmienia  strukturę i funkcjonowanie mózgu. Poprawia jakość myślenia i czucia. Zwiększa połączenia neuronowe w obszarach związanych z uwagą, samoświadomością, zdolnością do introspekcji, współczuciem oraz racjonalnością. Zmniejsza aktywność mózgu  w częściach kluczowych  dla stanów niepokoju, zamartwiania się i impulsywności.

Trening MBSR jest dla wszystkich osób, które pragną poprawić swoje zdrowie psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Składa się z ośmiu spotkań 2,5 godzinnych i dnia uważności (około 5-6h). Pracujemy online na żywo lub w pięknej, klimatycznej przestrzeni WELL.Me w Gdańsku Oliwie. Istnieje rówież możliwość poprowadzenia treningu w miejscu pracy klienta.

Opinie uczestników