8-Tygodniowy Trening Redukcji Stresu MBSR, 5 kwietnia 2022

Zapraszam Cię na 8-tygodniowy trening uważności (ang. mindfulness) MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction/ Redukcja Stresu Oparta na Uważności). Jest to klasyczny kurs mindfulness, stworzony w 1979 roku przez profesora Jona Kabata – Zinna z Kliniki Redukcji Stresu przy Uniwersytecie Massachusetts. Opiera się na neuronauce, psychologii oraz metodach nauczania przez doświadczenie. Przynosi znaczne korzyści zdrowotne, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.
DLACZEGO WARTO SIĘ ZAPISAĆ NA TRENING MBSR?
„Nie możesz powstrzymać fal, ale możesz nauczyć się po nich surfować” – Jon Kabat-Zinn
Ten trening pomoże Ci odnaleźć siebie, swoje marzenia i radość. Umożliwi Ci powrót do własnej natury oraz otworzy na miłość wobec samego siebie i innych osób. Pozwoli Ci postrzegać rzeczywistość szerzej i bardziej wyraźniej. Pomoże odzyskać spokój i wiarę w własne możliwości, da Ci większe poczucie wolności, szczęścia oraz sprawczości.
Korzyści programu zostały potwierdzone w tysiącach badań naukowych.
Trening uważności:
• nauczy Cię świadomie zarządzać odczuciami z ciała, myślami i emocjami
• rozwinie umiejętności, które sprawią, że będziesz potrafić lepiej dbać o swoje dobre samopoczucie oraz skuteczniej radzić sobie ze stresem i przeciwnościami, czy to fizycznymi, psychicznymi, społecznymi lub emocjonalnymi
• rozwinie umiejętności, które ułatwią ci cierpliwe i świadome obcowanie z tym, czego doświadczasz, zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi, przyjemnymi lub nieprzyjemnymi aspektami życia
Istnieją dwa sposoby radzenia sobie z trudnościami: zmieniamy sytuację albo zmieniamy sposób, w jaki sobie z nią radzimy. Często to pierwsze nie wchodzi w grę, więc bardzo dobrze jest nauczyć się nowych sposobów radzenia sobie z trudnościami. Podczas kursu przyglądamy się naszym nawykowym reakcjom i uczymy się, jak można je zastępować świadomymi wyborami.
PRAKTYKA DOMOWA
Ćwiczenia domowe odgrywają ważną rolę w tym treningu i należy na nie poświęcić około 30 – 40 minut dziennie. Korzyści, których możesz doświadczyć dzięki kursowi wynikają z praktycznych ćwiczeń, a nie z czytania czy też mówienia o mindfulness. Uczymy się przez doświadczanie.
GDZIE?
Gdańsk Oliwa – Well.Me, Obrońców Westerplatte 34, 80-317 Gdańsk
Well.me to klimatyczna, piękna przestrzeń z duszą, w zabytkowej kamienicy w Gdańsku Oliwie.
KIEDY?
5, 12, 26, kwietnia 2022
10, 17, 24, 31 maja 2022
w godzinach od 10:00–12:45
7 czerwca 2022
w godzinach od 10:00–12:45
22.05.2022 – dzień uważności, 10:00-16:00
UWAGA! Istnieje możliwość rozpoczęcia zajęć o wcześniejszej godzinie, jeśli taka będzie wola większości zainteresowanych osób.
CENA
Cena za pakiet zajęć z materiałami to 1200 zł. Możliwość rozłożenia płatności na dwie raty.
🔸Rabat 20% – dla osób, których dzieci uczęszczają lub uczęszczały na zajęcia uważności Metodą Eline Snel prowadzone przez Mindfulness dla dzieci, Violetta Halliday
🔸Rabat 15% – za zgłoszenia do 22 marca 2022
🔸Promocje nie łączą się.
Cena zawiera:
• 8 spotkań, około 2,5h – 3h raz w tygodniu i dzień uważności
• Indywidualną niezobowiązującą konsultację przed treningiem – około 20 minut.
• Podręcznik uczestnika
• Ćwiczenia uważności do pracy własnej w formie nagrań mp3
• Zaświadczenie ukończenia kursu dla osób, które wzięły udział w co najmniej siedmiu pełnych spotkaniach i w dniu uważności.
UCZESTNICY
Będziemy spotykać się w kameralnym gronie. Nie trzeba mieć żadnego przygotowania.
JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS?
Należy wypełnić formularz zapisu pod tym linkiem: https://forms.gle/PTjjb4YiZ7oF5CVz5
Możesz też wysłać do mnie maila lub przedzwonić.
Następnie umówimy się na spotkanie (zoom/skype/telefon) – około 20 minut. Sprawdzimy, czy kurs jest odpowiedzią na twoje oczekiwania. Jeśli zdecydujesz się wziąć w nim udział poproszę Cię o wpłatę zaliczki 200 zł.
PROWADZĄCA – VIOLETTA HALLIDAY
Uczę uważności dorosłych metodą MBSR, certyfikowaną przez Mindful Academy Solterreno (Hiszpania). W ramach Mindfulness dla dzieci od 2017 roku prowadzę w Trójmieście treningi uważności dla dzieci i młodzieży certyfikowaną Metodą Eline Snel© „Uwaga, to Działa!” (Academy for Mindful Teaching, Holandia). Z wykształcenia jestem menadżerką (MBA, London South Bank University) oraz nauczycielką języka angielskiego (Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy).
Mindfulness dla mnie to styl bycia i przepustka do bardziej szczęśliwego i spełnionego życia; w harmonii i życzliwości do siebie samej i bliskich. Od pierwszych chwil zetknięcia się z tą praktyką byłam pod ogromnym wrażeniem jej dobroczynnych właściwości i postanowiłam dzielić się nią z innymi. Czerpię dużą satysfakcję z tego, że poprzez swoją pracę, przyczyniam się do rozwijania kontaktu ludzi z ich własnym wnętrzem, pomagam im odnaleźć spokój w zgiełku codziennego dnia oraz połączyć się z ich wewnętrzną mądrością.
Uwielbiam podróżować, poznawać różne kultury i zwyczaje. Przez 10 lat mieszkałam w Londynie. Odbyłam również dwie 6 miesięczne wyprawy po Afryce, Azji, Nowej Zelandii i Australii. Kocham długie spacery na łonie natury.
KONTAKT
Tel: 506 996 993
E-mail: kontakt@mindfulnessdladzieci.com.pl
Przewiń do góry