8-Tygodniowy Trening Redukcji Stresu MBSR, 9 listopada 2021

Zapraszam na 8-tygodniowy trening uważności (ang. mindfulness) MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction/ Redukcja Stresu Oparta na Uważności). Jest to klasyczny kurs mindfulness, uznawany w świecie jako „złoty standard”, stworzony w 1979 roku przez profesora Jona Kabata – Zinna z Kliniki Redukcji Stresu przy Uniwersytecie Massachusetts. Opiera się na neuronauce, psychologii oraz metodach nauczania przez doświadczenie. Przynosi znaczne korzyści zdrowotne, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.
DLACZEGO WARTO SIĘ ZAPISAĆ NA TRENING MBSR?
„Nie możesz powstrzymać fal, ale możesz nauczyć się po nich surfować” – Jon Kabat-Zinn
W życiu przychodzi nam mierzyć się z różnymi falami. Są to wszelkiego rodzaju zdarzenia, których doświadczamy, np. kłótnia z dzieckiem, niepowodzenie w pracy, mandat. Tak samo, jak nie mamy wpływu na wielkość fal w morzu, często nie mamy również wpływu na to, co nam się przydarza. Uważność pozwala nam dostrzec, że to wcale nie dane zdarzenia są źródłem cierpienia i bólu, lecz nasza reakcja na to, czego doświadczamy. Mindfulness nie sprawia, że nasze trudności znikają, ale pomaga odnaleźć wewnętrzny spokój i rozwijać zdolności do coraz bardziej elastycznego i świadomego odpowiadania na to, co dzieje się w naszym życiu. Korzyści programu zostały potwierdzone w tysiącach badań naukowych.
Trening uważności:
• nauczy Cię świadomie zarządzać odczuciami z ciała, myślami i emocjami
• rozwinie umiejętności, które sprawią, że będziesz lepiej przygotowany/przygotowana do dbania o swoje dobre samopoczucie oraz do skuteczniejszego radzenia sobie ze stresem i przeciwnościami – czy to fizycznymi, psychicznymi, społecznymi czy emocjonalnymi
• rozwinie umiejętności, które ułatwią ci cierpliwe i świadome obcowanie z tym, czego doświadczasz, zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi, przyjemnymi lub nieprzyjemnymi aspektami życia.
Istnieją dwa sposoby radzenia sobie z trudnościami: zmieniamy sytuację albo zmieniamy sposób, w jaki sobie z nią radzimy. Często to pierwsze nie wchodzi w grę, więc bardzo dobrze jest nauczyć się nowych sposobów radzenia sobie z trudnościami. Podczas kursu przyglądamy się naszym nawykowym reakcjom i uczymy się, jak można je zastępować świadomymi wyborami. Trening rozwija samoświadomość, pewność siebie, koncentrację, większe poczucie wolności, szczęścia i sprawczości. Kurs MBSR jest ścieżką samorozwoju, która pozwoli Ci uzyskać dostęp do swojej wewnętrznej mądrości oraz rozwinąć swój potencjał do bardziej spełnionego i zdrowego życia.
PRAKTYKA DOMOWA
Ćwiczenia domowe odgrywają ważną rolę w tym treningu i należy na nie poświęcić około 30 – 40 minut dziennie. Korzyści, których możesz doświadczyć dzięki kursowi wynikają z praktycznych ćwiczeń, a nie z czytania czy też mówienia o mindfulness. Uczymy się przez doświadczanie. Otrzymasz obszerny Podręcznik Uczestnika oraz pliki mp3 z medytacjami na każdy tydzień. Praktyka domowa obejmuje słuchanie i ćwiczenie razem z plikami mp3, refleksję i robienie notatek na temat swoich doświadczeń oraz wykonywanie nieformalnych ćwiczeń w ciągu dnia.
TERMIN
🌻Grupa stacjonarna w Well.Me, Obrońców Westerplatte 34, 80-317 Gdańsk
9, 16, 23, 30 listopada 2021
7, 14, 21 grudnia 2021
4 stycznia 2022
w godzinach od 10:00–12:30
9.01.2022 – dzień uważności, 10:00-15:00
Well.me to klimatyczna, piękna przestrzeń z duszą, w zabytkowej kamienicy w Gdańsku Oliwie.
🌻Grupa online
9, 16, 23, 30 listopada 2021
7, 14, 21 grudnia 2021
4 stycznia 2022
w godzinach od 19:00–21:30
19.12.2021 – dzień uważności,10:00-15:00
Spotkania będą odbywać się przy użyciu darmowej aplikacji Zoom. Będziesz potrzebować komputer z kamerą i mikrofonem. Potrzebne również będzie ciche miejsce, w którym będzie można wykonywać ćwiczenia na siedząco i na leżąco. Zapewniam Cię, że formuła online jest równie skuteczna jak na żywo. Podczas kursu, nawet łącząc się online, grupa tworzy poczucie więzi i wspólnej podróży. Sesje są prowadzone w taki sam sposób, z takim samym programem nauczania jak kursy stacjonarne, w atmosferze otwartości i zaufania.
CENA
🌻Grupa stacjonarna
Cena za pakiet zajęć z materiałami to 1300 zł. Możliwość rozłożenia płatności na dwie raty.
🔸Rabat 20% – dla osób, których dzieci uczęszczają lub uczęszczały na prowadzone przeze mnie zajęcia uważności Metodą Eline Snel
🔸Rabat 20% – za zgłoszenia do 2 listopada 2021
🌻Grupa online na żywo
🔸1040 zł
🔸Promocje nie łączą się.
Cena zawiera:
• 8 spotkań po 2,5h raz w tygodniu i dzień uważności
• Indywidualną niezobowiązującą konsultację przed treningiem – około 30 minut.
• Podręcznik uczestnika (dla grupy online w wersji elektronicznej)
• Ćwiczenia uważności do pracy własnej w formie nagrań mp3
• Zaświadczenie ukończenia kursu dla osób, które wzięły udział w co najmniej siedmiu pełnych spotkaniach i w dniu uważności.
UCZESTNICY
Będziemy spotykać się w kameralnym gronie do maksymalnie 10 osób.
Nie trzeba mieć żadnego przygotowania. Kurs jest okazją dla osób początkujących do zdobycia pierwszych doświadczeń z mindfulness i stworzenia własnej codziennej praktyki.
JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS?
Należy wypełnić formularz zapisu pod tym linkiem: https://forms.gle/PTjjb4YiZ7oF5CVz5
Możesz też wysłać do mnie maila lub przedzwonić.
Następnie umówimy się na spotkanie (zoom/skype/telefon) – około 30 minut. Sprawdzimy, czy kurs jest odpowiedzią na twoje oczekiwania. Jeśli zdecydujesz się wziąć w nim udział poproszę Cię o wpłatę zaliczki 200 zł.
KONTAKT
Tel: 506 996 993
E-mail: kontakt@mindfulnessdladzieci.com.pl
 
Przewiń do góry